4.6 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

“50 vende të lira të punës”, ministrja Haxhiu thotë se vlen vetëm për gratë

Rekomandime

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar shpalljen e një konkursi të vendeve të lira të punës.

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka shpallur konkurs për punësimin e pesëdhjetë grave në pozitat e zyrtareve korrektuese.

“Punësimi i grave është i rëndësishëm për shoqërinë dhe për institucionet.
Institucionet e sigurisë nuk janë vende vetëm për burrat.
Inkurajoj të gjitha gratë dhe vajzat të cilat posedojnë kriteret e kërkuara sipas konkursit që të aplikojnë nga data 28.11.2022 deri më 13.12.2022.
Suksese dhe mbarësi të gjithave” shkruan Haxhiu në njoftim.

Më shumë artikuj

Të fundit