Ambasada Amerikane kërkon opinion nga kosovarët për vendet që duhet t’i vizitojë ambasadori i ri

Date:

Jeff Hovenier është Ambasadori i ri i SHBA-së, i cili pritet që së shpejti të vij në Kosovë së bashku me familjen e tij.

Përmes një postimi në Facebook, Ambasada Amerikane në Kosovë ka kërkuar rekomandime nga qytetarët për vendet që duhet t’i vizitojë ambasadori i ri dhe gjithashtu ka kërkuar që të rekomandohen edhe ushqime, aktivitete kulturore e vende të tjera që do të bënte qëndrimin e tij më të këndshëm.

Ndërkaq për t’i bërë muajt e tij të parë në Kosovë më të paharrueshëm, Ambasada Amerikane ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të rekomanduar vende që ai do të duhet të vizitojë.

“Derisa po presim t’i urojmë mirëseardhje ambasadorit të emëruar, Hovenier dhe familjen e tij në Prishtinë, ne kemi nevojë për ndihmën tuaj që ditët, javët e muajt e tij të parë këtu të jenë të paharrueshme. Cilat vende i rekomandoni për t’i vizituar? Çfarë kuzhine lokale duhet të provojë? Cilat janë aktivitet kulturore që ai duhet të shoh? Cila është gjëja më kosovare që ai thjesht nuk duhet të humbasë?”, thuhet në postimin e Ambasades.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...