5.9 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Ambasadori francez vizitoi Prekazin, ka një thirrje për situatën aktuale

Rekomandime

Ambasadori francez në Kosovës, Olivier Guerot e ka vizituar Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, ku ka thënë se s’është koha për të lënë tensionet që të rriten.

Guerot theksoi se është i prekur nga madhështia dhe nga gjurmët që ka lënë pas.

“Isha dje në memorialin e Adem Jasharit dhe rreth 60 të afërmve që u vranë në vitin 1998. I prekur thellë nga madhështia e këtij vendi dhe nga gjurmët e dhunës brutale. 25 vjet më vonë, nuk është koha për të lënë tensionet të rriten”, ka shkruar Guerot në Twitter.

Më shumë artikuj

Të fundit