6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Ambasadori i Kosovës në SHBA: Serbia po shfaq zell për të luftuar, grupi famëkeq rus Wagner bashkë me të

Rekomandime

Ambasadori i Kosovës në SHBA, Ilir Dugolli ka reaguar pas deklaratave nga Serbia se po shqyrtohet kthimi i 1,000 trupave serbe në Kosovë.

Dugolli, përmes Twitter, ka përmendur edhe grupin rus Wagner, që kontrollohet nga presidenti rus Vladimir Putin, i cili është vendosur në Beograd ditëve të fundit.

“Zelli luftarak dhe luftënxitës i Serbisë ka ardhur përsëri në shfaqje ndërsa kërcënojnë se do t’i kthejnë forcat e tyre famëkeqe në Kosovë, e të cilave iu është bashkuar edhe grupi famëkeq rus, Wagner”.

Ai ka thënë se përpjekjet për t’i portretizuar aksionet kundër krimit si të motivuara etnikisht, janë të tuprshme.

Më shumë artikuj

Të fundit