11.2 C
Pristina
Friday, March 24, 2023

Brnabiq i kundërpërgjigjet Osmanit: Serbët do të fitojnë, Kurti do të dështojë

Rekomandime

Kryeministrja serbe Ana Brnabic i kundërpërgjigjet presidentes së Kosovës Vjosa Osmani në Twitter. Në një replikë ndaj statusit të Osmanit, kryeministrja serbe ironizon se është plotësisht dakord me të, por thekson se serbët po mbrojnë të drejtat e tyre dhe do të fitojnë, ndërsa Kurti, sipas saj do të dështojë.

“Së fundi (!), jam plotësisht dakord me znj. Osmani: demokracia dhe shteti i së drejtës do të mbizotërojnë. Prandaj janë barrikadat. Serbët po mbrojnë të drejtën e tyre për të votuar (të cilën ju e hoqët), të drejtën për një gjykim të drejtë (të cilën ju e keni mohuar) dhe Marrëveshjen e Brukselit. Ata do të triumfojnë dhe Kurti do të dështojë”, shkruan Brnabic.

Më shumë artikuj

Të fundit