Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: AUTO&TECH

Abelard Tahiri nuk di ta shkruajë saktë as vendlindjen e vet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë gabime elementare drejtshkrimore në Formularin për Broshurën Parlamentare, ku kërkohet plotësimi i disa të dhënave personale për t’u regjistruar si deputet në Kuvendin e Kosovës. Ish-ministri i...

Gruaja rrezikon jetën për të bërë video virale, rrëshqet drejt ujvarës mes gurëve e shkëmbinjëve

Një video tejet interesante por edhe e rrezikshme është publikuar në rrjetet sociale, ku paraqet një grua duke rrëshqitur mes shkëmbinjëve. Ajo niset nga një lartësi dhe përfundon në ujë, çka jo pak rrezikon...

E pabesueshme: Shikoni si gruaja i largon bletët pa asnjë mjet mbrojtës

Një video e një bletare që zhvendos njerëzisht mijëra bletë nga një kasolle e oborrit të shtëpisë është bërë virale në TikTok, me pronaren e videos që thotë se ajo ishte tronditur nga përgjigja....

Kosovarët e ngritin flamurin shqiptar në majën më të lartë të malit në Serbi

Në majën e malit Midzor rreth 2169m, e cila konsiderohet maja më e lartë e Serbisë u ngrit flamuri shqiptar. Sot një grup alpinistësh nga Peja ngjitën majën më të lartë të Serbisë dhe...

Kimete Berisha: E tash Agim Veliu ka arsye me shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Publicistja Kimete Berisha në një postim të saj në Facebook, pas rezultatit zgjedhor në Podujevë shkruan se Agim Veliu tani ka arsye për të shpall gjendjen e jashtëzakonshme. Berisha thotë se më mirë të...

Gashi kapet sërish me Nagavcin: A vjen ministri a s’vjen është punë për të, mundeni me fillu mocion mosbesimi ndaj tij

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka kundërshtuar nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci rreth fillimit të interpelancës. Në emër të Komisionit për Siguri ka folur Fatmire Kollçaku, për të cilën...

Nga shtatë fjalë, kandidati për doktoratë, Flakron Shala, një e shkruan mirë në koment

Djali i deputetit Haxhi Shala, Flakron Shala, është përkujdesur që në postimin e fundit në Facebook të mos lëshojë shumë gabime drejtshkrimore, por niveli i standardit të tij gjuhësor në komente lë shumë për...

Vjosa Osmani shkarkon djalin e Haxhi Shalës dhe tre konsuj të tjerë

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka shfuqizuar katër dekrete për konsuj të përgjithshëm në Pragë, Lubjanë, Shkup dhe Tiranë. Sipas njoftimit të Zyrës së Presidencës, sa i përket tri rasteve të para,...

Distria një hap larg medaljes, mposht rusen

Distria Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian 2020 në kategorinë deri 48 kilogramë, pasi e mundi bindshëm xhudisten ruse Irina Dolgova. Xhudistja kosovare nuk pati telashe ta mundë...

Së shpejti mund të dërgoni para përmes bisedave në WhatsApp

WhatsApp së shpejti mund të fillojë të lejojë përdoruesit të dërgojnë para njëri-tjetrit përmes bisedave të tyre. Të quajtur WhatsApp Payments, kjo platformë është si në iOS ashtu edhe në Android. Raportet sugjerojnë që...