4.6 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

E rrallë, lind një foshnje me flokë gri, ja çfarë thonë ekspertët

Rekomandime

Në Hungari ka lindur një foshnje e rrallë. I quajtur “Princi i Vogël”, djaloshi i quajtur Bence ka lindur me ngjyrë gri të flokëve.

Në momentin e lindjes, ai peshonte rreth 5400 gram dhe ishte i gjatë rreth 54 cm.

Në fillim mjekët menduan se foshnja ishte alpinist, por më pas doli e kundërta.

Ekspertët thonë se flokët e tij thjesht nuk kanë pigment. Mjekët thonë se flokët e tij dalngadalë do të fillojnë të marrin ngjyrë

Më shumë artikuj

Të fundit