2.9 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

E zbulon Valon Syla: ZRRE dënoi KEDS’in miliona euro pse furnizoi shqiptarët, fali KOSTT’in pse furnizoi serbët

Rekomandime

Gazetari dhe analisti Valon Syla ka zbuluar përmes një shkrimi në Facebook se si ZRRE e paska dënu KEDS’in miliona euro pse i ka furnizu shqiptarët me rrymë, ndërsa e ka falur KOSTT’in që kishte përdorur metoda të njëjta për ti furnizuar serbët në veri.

Postimi i plotë:

Bordi politik i Vetëvendosjes ne ZRRE e ka denu KEDS’in pse i ka furnizu shqiptarët me rryme. KOSTT’in e ka fale sepse i ka furnizu serbët e veriut njejte me rryme, vec ata pa pare. Pra, me miliona euro te buxhetit.
Pse ua moret KEDS’it 11 milionë? Me e mbushe buxhetin që me pasë pare me ia dhane KOSTT’it me e furnizu veriun prapë pa pare a?

Keta jane zotu mi shkatrru bizneset, edhe keto se kane mshef kurrë, po vec edhe paten premtu qe s’pagujne asni cent per Veriun. Armiku s’flen, jena ktu me jau rikujtu…

Por nëse vendoset në gjyq kjo, keni me humb si me KEK’un.

Shumë bord i lodht jeni. E keni mashtru Kurtin, po neve gazetarëve që e kemi përcjellë energjetikën nga rifillimi, e keni ma vështirë.

#albanologji #energjetikë #keds #bordi #vv #kurti

Më shumë artikuj

Të fundit