Emocionuese: 7-vjeçarja shet limonada për të përballuar operacionin në tru

Date:

Një histori tejet e veçantë është ajo e 7-vjeçares Liza Scott, nga Alabama e SHBA.


Vogëlushja, prej një viti shet limonada në furrën në pronësi të nënës së saj, për një qëllim të vetëm: të grumbullojë paratë për operimin që do të kryej në tru.

Muajin e kaluar, mjekët e lajmëruan familjarët e saj se Liza vuante nga një sërë sëmundjesh, ndër të cilat më problematikja ishte ajo që lidhej me trurin. Nëna e Lizas, Elizabeth ka treguar për mediat vendase, përpjekjet e së bijës për të grumbulluar paratë e operimit, që për hir të së vërtetës është tepër i shtrenjtë.

“I thash se nuk ka nevojë ta bëjë këtë gjë. Por më tha se ka marrë vendimin për të shitur limonada dhe të japë kontributin e saj në mbledhjen e parave për operacionin”, u shpreh Elizabeth.

 

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...