Enciklopedia gjermane: Trojet etnike shqiptare 91,400 km2

Date:

Enciklopedia gjermane: Trojet etnike shqiptare 91.400 km2. Kjo sipërfaqe është më e madhe se ajo e Serbisë e cila është 77,474 km2.

Kjo bën që shqiptrët të kenë territor etnik më të madh se ata për 14,000 km2, apo një sipërfaqe më e madhe se Kosova. Fatkeqësisht Serbia ka territor unik, ndërsa shqiptarët janë të ndarë në 5 shtete.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...