4.7 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Gjatë ceremonisë së hapjes së Kampionatit Botëror do të recitohet edhe Kurani (VIDEO)

Rekomandime

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”.

Për një muaj rresht adhuruesit e futbollit do të përjetojnë emocione të papërshkrueshme.

Ndeshja e parë do të luhet nga ora 17:00, nës mes të organizatorit dhe Ekuadorit.

Në ceremoninë e hapjes do të jetë edhe një pjesë e veçantë.

Rreth 100 fëmijë do të recitojnë një pjesë nga Kurani, raportojnë mediat ndërkombëtare përcjell Klankosova.tv

Po ashtu në këtë kampionat, nuk lejohet shitja e alkoolit për tifozët.

Më shumë artikuj

Të fundit