11.2 C
Pristina
Friday, March 24, 2023

Hovenier e Escobar takojnë Rakiqin dhe tre zyrtarë tjerë të Listës Srpska

Rekomandime

Drejtuesit e Listës Serbe janë takuar me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Jeffery Hovenier.

Situata në Veriun e Kosovës ka qenë temë diskutimi.

“Përfaqësuesit e Listës Serbe me ndihmës të dërguarin special amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar dhe të dërguarin amerikan në Prishtinë Jeffrey Hovenier biseduan për situatën politiko-sigurie”, thuhet në njoftimin e Listës Serbe.

Kjo parti nuk ka treguar nëse e ka pranuar kërkesën perëndimore për heqjen e barrikadave në Veriun e Kosovës.

Ka qenë kërkesë e qartë nga SHBA, Britania e Madhe dhe Gjermania që barrikadat të hiqen.

Më shumë artikuj

Të fundit