-0.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Ish-futbollisti kosovar, Prekazi beson se Serbia do të ketë sukses të madh në Kupën e Botës

Rekomandime

Xhevat Prekazi beson se Serbia mund të ketë sukses të madh në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ish-futbollisti mitrovicas, i cili jeton në Beograd, së fundmi ka dhënë një intervistë për “Kosovo-Online”, ku mes tjerash foli edhe për Përfaqësuesen serbe.

Ai tha se më së shumti i pëlqen të shikojë ligën argjentinase të futbollit dhe e sheh si lëvizjen e duhur ardhjen e Dragan Stojkovicit (i njohur si Piksi) në krye të ekipit serb.

Ai solli atë që i ka munguar kombëtares për vite me radhë, besimin në vetvete. Dhe të dish se cilën fanellë ke veshur dhe fanellën e kujt e ke veshur”, tha Prekazi.

Para ndeshjes me Portugalinë, askush nga grupi im nuk besonte në fitore dhe unë thashë se nuk mund të na mundin, por ndoshta mund t’i mposhtim. Kur pashë skuadrën e Portugalisë, thashë se do të fitojmë. U binda dhe u realizua. Pse? Është një njeri, që është në radhë të parë emër dhe mbiemër, që ka qenë kapiten i Zvezdës. Ky është Dragan Stojkovic”, shtoi tutje ai.

Me këtë dhe me të, besoj se do të jetë më normale që Serbia të bëjë një sukses të madh e të madh.

Është një lojë e bukur dhe ai e solli atë. Kur lojtarët besojnë te trajneri, bëhet më shumë se gjysma e punës. Dhe një trajner që beson në to.

Për mua ishte një lëvizje e madhe fakti që Pixi është trajner i kombëtares serbe. Njeriu i duhur në vendin e duhur.

Jam i bindur se askush nuk do të mund të ndërhyjë në punën e tij edhe në Botëror. Ai ka karizëm, ka lindur për të dhe drejton ashtu siç duhet.

Me gjithë zemër dua që ai të bëjë një rezultat të madh, sepse kështu duket”, deklaroi Prekazi.

Xhevat Prekazi në të kaluarën ka luajtur te skuadrat si Hajduku i Splitit, Partizani i Beogradit dhe Galatasaray.

Në intervistë ai tregoi edhe se nuk e ndjek futbollin në Kosovës dhe Serbi.

Më shumë artikuj

Të fundit