9.1 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Ishte me pushime, vdes në moshën 25-vjeçare futboIIisti i Zvicrës

Rekomandime

Futbolli zviceran vajton Elia Alessandrinin. Ish-reprezentuesi i të rinjve ka ndërruar jetë tragjikisht në moshën 25-vjeçare teksa ishte me pushime.

Mbrojtësi 25-vjeçar është stërvitur në BSC Young Boys.

Alessandrini bëri debutimin e tij në Superligë në sezonin 2017/18 për FC Thun.

Më pas ai kaloi në Challenge League, ku luajti gjithsej 84 ndeshje në katër vjet e gjysmë për FC Chiasso, SC Kriens – ku ai ishte gjithashtu kapiten – dhe që nga vera e kaluar për FC Stade-Lausanne-Ouchy.

Ai ka luajtur gjithsej 20 ndeshje ndërkombëtare për ekipet kombëtare zvicerane të juniorëve nga niveli U-15 deri në U-20.

Më shumë artikuj

Të fundit