Ka prekur zemrat e të gjithëve, njihuni me balerinën e vogël pa krahë

Date:

E lindur në një qytet të vogël të Brazilit, Vitoria Bueno arriti që të plotësojë ëndrrën e saj për t’u bërë balerinë.

Por diçka e tillë nuk ishte edhe aq e thjeshtë, pasi ajo është pa krahë. Por vullneti dhe dëshira mposhtën gjithçka.

 

Nëna e saj ka thënë se që kur ajo ishte e vogël, njerëzit rreshtoheshin jashtë shtëpisë për ta pare.

Tani është 16 vjeç dhe nuk ka asnjë diferencë nga balerinat e tjera, sa i përket kërcimit.

“Për mua krahët janë vetëm një detaj”, tha Vitoria në teatrin ku ajo interpreton.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...