Këtë ditë ndryshon moti, priten edhe reshje bore

Date:

Temperaturat gjatë ditëve të para të këtij viti kanë shënuar rritje, por, në fund të kësaj jave, parashihet të kthehen reshjet e borës dhe i ftohti.

Sipas “Prishtina Weather”, gjatë ditës së enjte do të ketë vranësira, derisa pasdite prishjen edhe reshje shiu, e me rënien e temperaturave reshjet e shiut mund të shndërrohen edhe në borë.

Por, nga dita e premte, reshjet pritet të pushojnë derisa vranësirat do të shpërndahen deri në mbrëmje.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...