9.1 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

KFOR-i amerikan vendos rrethoja me gjemba në pikën kufitare në Jarinjë

Rekomandime

KFOR-i amerikan ka vendosur rrethoja me gjemba në pikën kufitare në Jarinjë.

Raportohet se pjesëtarët e KFOR-it kanë forcuar forcat e tyre dhe kanë shtrirë telat me gjemba në vendkalimin Jarinje mëngjesin e sotëm.

Kjo pikë kufitare vazhdon të qëndroj e bllokuar tash e 9 ditë për shkak të barikdave të vendosura në pjesë të ndryshme në veri të vendit.

Më shumë artikuj

Të fundit