9.1 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Kurti e Vitia vizitojnë foshnjën e parë të vitit 2023, zbuIojnë emrin e saj

Rekomandime

Kryeministri i vendit Albin Kurti, së bashku me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia kanë vizituar nënën nga Drenasi dhe foshnjën e saj që erdhi në jetë me të nisur viti 2023.

Teksa Kurti ka publikuar foto nga Gjinekologjia, ai ka zbuluar emrin e foshnjës, Dua Rrustemi.

“Katër minuta pas mesnate lindi Dua Rrustemi, foshnja e parë në Klinikën Gjinekologjike të QKUK-së në vitin 2023. Bashkë me nënën e saj Elonën janë shëndosh e mirë. Uruam edhe babain Arbënorin dhe falenderuam mjekët e infermieret që po punojnë me shumë përkushtim në këtë ndërrim motmotesh”, ka shkruar Kurti.

Mjeku në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Naser Rafuna ka konfirmuar se foshnja e parë e lindur në vitin 2023 është vajzë.

Mjeku theksoi se nëna dhe foshnja janë mirë me shëndet.

Nëna e parë e 2023-s është nga Drenasi.

Më shumë artikuj

Të fundit