4.7 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Lajçak-Bislimit: Na duhet zgjidhje urgjente për targat, dhuna apo eskalimi të papranueshme

Rekomandime

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka njoftuar për takimin që ka pasur me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimin e me të cilin kanë diskutuar për krizën aktuale të raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta Express.

Lajçak ka theksuar se në takim në mënyrë specifike kanë diskutuar për targat dhe sipas sllovakut duhet urgjentisht të gjendet një zgjidhje për të siguruar stabilitet dhe siguri në terren.

“Çfarëdo eskalimi apo dhunë është e papranueshme”, ka shkruar Lajçak./gazetaExpress/

Më shumë artikuj

Të fundit