6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

LIVE: Shaqiriiiiii, Zvicra kalon në epërsi ndaj Serbisë, shënon Xherdan Shaqiri

Rekomandime

Zvicra e zhvillon sonte ndeshjen ndaj Serbisë, e vlefshme për Kampionatin Botëror.

Xherdan Shaqiri ka shënuar në minutën e 20 për ta shtangur eshe kësaj radhe Serbinë.

Një fitore ose barazim eventual, me kusht që Kameruni nuk e mposht Brazilin do të mjaftonte për Zvicrën për t’u kualifikuar në mesin e 16 kombëtareve më të mira në botë.

Tashmë Zvicra ka 6 pikë dhe e lë Serbinë në vend të fundit.

Më shumë artikuj

Të fundit