4.7 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Mediet serbe: Vuçiq refuzon propozimin e BE-së, Kurti nuk tërhiqet nga gjobitjet e shoferëve me targa iIegale

Rekomandime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, janë takuar sot në Bruksel, për të gjetur një zgjidhje në lidhje me çështjen e targave ilegale në veri të vendit, ku, sipas Policisë së Kosovës, nesër do të fillojë gjobitja.

Sipas informatave të mediumit serb, Nova.rs, Vuçiq ka refuzuar propozimin e BE-së për zgjidhjen e kësaj çështje, përderisa Kurti ka insistuar se do të fillojë me gjobitjen e shoferëve që nuk i kanë zëvendësuar targat ilegale me ato RKS.

Më shumë artikuj

Të fundit