9.1 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Ndodhë në Drenas/ Parkon veturën në hekurudhë, shpëton përpak nga aksidenti

Rekomandime

Një person ka parkuar dje rreth orës 13 e 30 minuta veturën afër binarëve nëpër të cilët kalon treni i linjes Prishtinë-Pejë, transmeton IndeksOnline.

Shoferi i trenit ka vërejtur nga largësia se vetura është parkuar afër hekurudhës në Drenas dhe me kohë ka arritur ta ndalojë trenin pa shkaktuar aksident.

Lidhur me këtë rast janë duke u marrë organet kompentente.

Më shumë artikuj

Të fundit