6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Në shi e temperatura të ulëta, policët kosovarë vazhdojnë patrullimin në veri

Rekomandime

Njësitet e Policisë së Kosovës ka disa ditë që janë stacionuar në pjesën veriore të Kosovës. Kjo pas incidenteve që ndodhën në Mitrovicën e veriut ditëve të fundit.

E si rrjedhojë policët kosovarë në shi e temperature të ulëta shihen duke patrulluar në veriun e Mitrovicës.

Kujtojmë se tensionet në veri të Kosovës janë rritur sërish të shtunën, pasi është raportuar për bllokada në rrugë dhe aktivizim të sirenave.

Në Rudarë të Zveçanit dhe në Leposaviq – të dyja komuna me shumicë serbe – janë bllokuar rrugët, teksa në Mitrovicën e Veriut janë dëgjuar edhe sirenat.

Më shumë artikuj

Të fundit