Nëna e diagnostikuar me kancer, vajza e përlotur tregon dëshirën që ka

Date:

Dy vite më parë, jeta e Ildës dhe familjarëve të saj ndryshoi plotësisht. Vajza e saj Ersi, 12 vjeçe, rrëfeu historinë prekëse në emisionin “Më thuaj një dëshirë”.

Ilda u diagnostikua me kancer në gji në moshën 34- vjeçare dhe pas shumë seancave të kimioterapisë, i ranë flokët.

Me lot në sy, Ersi tregoi se dëshironte që mami i saj të kishte flokë si më parë.

Sikur të mos mjaftonte vetëm kjo dhimbje, Ilda është përballur edhe më një dramë tjetër në jetë, humbjen e vëllait 25-vjeçar, emrin e të cilit sot e mban Ersi.

“Më thuaj një dëshirë” i realizoi dëshirën Ersit, e cila pasi e pa të ëmën me extensions u emocionua dhe i dha këtë mesazh; “Ti je luftëtare, Zoti sprovon njerëzit e fortë! Nuk dua që të qash më!”

 

Një set fotografik dhe një aparat i dhuruar që nënë e bijë të fiskojnë kujtimet më të bukura në vazhdim, përmbyllën një ndër dëshirat më emocionuese të episodit të sotëm të “Më thuaj një dëshirë”. /topchannel/

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...