11.2 C
Pristina
Friday, March 24, 2023

Nis protesta kundër gjykatës speciale

Rekomandime

Rafet Ibishi bashkë me veteranë tjerë të UÇK-së i prijnë protestës kundës Gjykatës Speciale

Në sheshin e Prishtinës janë grumbulluar qytetarë të shumtë të cilët po marrin pjesë në protestën e ftuar nga PSD-ja për ta kundërshtuar Gjykatën Speciale.

Në këtë protestë janë parë edhe veteranët e UÇK-së në krye me kryetrin e shoqatëse në Mitrovicë, Rafet Ibishi.

Po ashtu, pjesë e saj janë edhe deputetet e PDK-së Ganimete Musliu dhe Ariana Musliu-Shoshi, raporton Paparaci.

Ato bashkë me kryetarin e PSD-së, Dardan Molliqaj e të tjerët janë duke prirë këtë protestë, duke mbajtur pankartën ‘Jo në emrin tim’, si shenjë kundërshtuese ndaj vendimit të Speciales kundër ‘Calit

Më shumë artikuj

Të fundit