4.7 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Pamje tronditëse nga Krimea: Aeroporti rus në zjarr, ukrainasit përdorën dron për të sulmuar?

Rekomandime

Ukranina ka zhvilluar një goditje të koordinuar në një bazë ushtarake ruse në Krime.

Sipas raportimeve nga mediat vendase ukrainase, shpërthime të shumta janë dëgjuar në orët e para të mëngjesit në gadishullin e Krimesë, më saktësisht në rajonin e mësyrë nga rusët, Dzhankoi.

Raportime zyrtare mbi çështjen ende nuk ka, por sipas njoftimeve nga burime të ndryshme në kanalet e komunikimit Telegram, një bazë ruse është goditur fuqishëm nga pala ukrainase.

Sa i përket arkëtimeve ruse, disa të tilla janë raportuar në qytete të ndryshme, përfshi edhe atë jug-perëndimor Odessa.

Shpërthime janë dëgjuar edhe në zonën e Dnipro-s, një qytet i Ukrainës qendrore përgjatë lumit Dniepër.

Bombardimet kanë vijuar edhe në rrethinat e Kievit dhe deri në Lviv. Ndërsa, sirenat e alarmit kanë rënë thuajse në gjithë territorin ukrainas.

Më shumë artikuj

Të fundit