5.9 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

‘Parashikimi’ i Milaim Zekës: Albini do të gjunjëzohet përpara Vuçiqit

Rekomandime

Analisti politik, Milaim Zeka e ka komentuar vendimin e Qeverisë Kurti për shtyerjen e zbatimit të vendimit për targat ilegale në veri të vendit.

Ai ka theksuar se “Kurti do të gjunjëzohet përpara Vuçiqit”.

Ndryshe, Kurti e Vuciq pritet të takohen në Bruksel, ku tema qendrore do të jetë cështja e targave.

Në vazhdim e gjeni postimin e plotë të Milaim Zekës:

Albini do te gjynjezohet perpara Vuqiçit

Albin Kurti, pasiqe na bene kapes trurin me konfrontimin e tije qe i bene vendeve perendimore, tash shkon ne Bruksel per ta marre miratimin e Aleksander Vuqiçit.

Pse kjo loje kaq e turpshme per hiqegje? Kujte i duhen keto tensione ne mes Kosoves dhe Perendimit? Pse te duhet me iu nenshtru presidentit serb e jo evroamerikanve? Hajde, mos lesho pe, degjoje keta luftetaret e fb. Mbeshtetu tek keta, se bashke me ta je duke e fundosur çdo gje qe shteti ka ndertuar per 22 vite!!!

Neser ke mu kthy si çkulan nga Brukseli. Hore ke mu ba. Ta shohim se qysh ke me pershkru gjynjezimin tend, apo kete pune ia ke delegu Mimoza Kusarit!!!

Më shumë artikuj

Të fundit