-0.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Presidenca: Policia s’është e përfshirë në përleshjet pranë Zubin-Potokut

Rekomandime

Blerim Vela, shef i kabinetit të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi se mediat pro regjimit të Serbisë, po tentojnë të nxisin konfrontim të armatosur në Kosovë, nëpërmjet lajmeve për tensionim në Zubin-Potok.

Ai shkroi në Twitter të dielën se Policia e Kosovës nuk është e përfshirë në asnjë përleshje, duke shtuar se strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë “po gjuajnë me armë”.

“Mediat pro regjimit të Serbisë janë në përpjekje për të nxitur konfrontim të armatosur në Kosovë, duke raportuar në mënyrë të rreme se përleshjet po ndodhin pranë Zubin Potokut.

Policia e Kosovës nuk është përfshirë në asnjë përleshje.

Strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë po gjuajnë me armë”, shkroi Vela.

Të dielën mbrëma dyshohet se serbë nga Zubin-Potoku kanë suImuar në drejtim të një ekipi të KFOR-it letonez.

Më shumë artikuj

Të fundit