-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

“Qetësohu, pije pak ujë”, ​tensione e përplasje mes deputetëve – dështon raportimit i Veliut

Rekomandime

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme, para komisionit për Çështje te Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku po raporton ministri Agim Veliu.

Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje para fillimit të kësaj mbledhje kanë shprehur pakënaqësi për kohën sa do të raportojnë ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu para komisionit.

Veliu tha se ka kohë vetëm 45 minuta për raportim pasi që do të prezantojë në mbledhjen e qeverisë. Por me këtë nuk u pajtua Rexhep Selimi i VV-së.

Ai pati një përplasje me deputeten e PDK-së Ganimete Musliun.

Më shumë artikuj

Të fundit