11.2 C
Pristina
Friday, March 24, 2023

Sheholli: Kishat serbe në veri kanë filluar të furnizohen me armatim që ka ardh nga Serbia

Rekomandime

Kishat serb në Veriun e Kosovës tashmë kanë filluar që të furnizohen me armatim.

Kështu ka bërë të ditur drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli.

Sipas Shehollit ky armatim është i shumtë dhe i njëjti ka hyrë nga Serbia.

Kjo është çështje e organeve të sigurisë. Nga bashkëbisedimi me qytetarë, kemi kuptuar që po armatosen kishat. Nuk është armatim i vogël, por është armatim i shumtë. Ai ka hy nga Serbia. Tash a është i Rusisë a Serbisë, kjo është çështje e organeve të rendit”, ka thënë Sheholli për Kanal10.

Më shumë artikuj

Të fundit