-0.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

SuImi ndaj KFOR-it, eksperti i sigurisë: Çështje orësh për aksion për heqjen e barrikadave

Rekomandime

SuImi ndaj KFOR-it, eksperti i sigurisë: Çështje orësh për aksion për heqjen e barrikadave

Dje KFOR-i është sulmuar në Zubin Potok, gjatë patrullimit atje.

Derisa këtë e mohoi Serbia, KFOR-i konfirmoi se ka pasur të shtëna afër tyre, por që nuk kishte të lënduar e as dëme materiale.

Pas kësaj, eksperti i sigurisë Drizan Shala, ka thënë se barrikadat duhet të hiqen dhe është çështje orësh për aksion.

Postimi i tij i plotë:

Barrikadat do të largohen nëse konfirmohet ky lajm. Atëherë është çështje orësh për aksion sepse është sulmuar instrumenti ekzekutive i NATO nen mandat të UN -1244.

Më shumë artikuj

Të fundit