11.2 C
Pristina
Friday, March 24, 2023

Vërshime në këtë qytet pas reshjeve të shiut

Rekomandime

Reshjet e shiut kanë shkaktuar sërish vërshime në Pejë.

Nga shiu që ka rënë të shtunën është vërshuar lagjja Fidanishtja, qendra qytetit, afër QKMF-së dhe pjesë të tjera.

Pamje nga gjendja atje janë publikuar në rrjete sociale.

Se do të ketë vërshime, e kishte paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Reshje shiu me intenzitet të mesëm deri në të lartë me një probabilitet të lartë për paraqitje të përmbytjeve (vërshime të shpejta) dhe rrëshqitje të dheut. Rajoni(et): Pejë, Gjakovë. Mundësia për të tejkaluar pragun 5-vjeçar të periudhës së kthimit të përmbytjeve 70 % dhe atë 20-vjeçare 30 %”, ka njoftuar IHMK, para dy ditësh.

Më shumë artikuj

Të fundit