9.1 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Vjollca Hajdari, shqiptarja nga Kosova po e shoqëron kancelarin gjerman në Tiranë

Rekomandime

Në Samitin e parë mes Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian që po mbahet në Tiranë kryeqytetin e Shqipërisë, kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz, është duke e shoqëruar ish-gazetarja dhe politologia me prejardhje nga Kosova, Vjollca Hajdari.

Hajdari këtë e ka bërë të ditur vetë Hajdari përmes një postimi në Facebook.

Ajo tash e disa dekada jeton dhe vepron në Gjermani, ku ka marrë pjesë në organizime të shumta që janë organizuar nga shteti gjerman.

Më shumë artikuj

Të fundit