Vogëlushja Albiona Geci, poezi gjyshit Osman Gecit, dajës së Adem Jasharit

Date:

Me 5-6 dhe 7 Mars u shënua Epopeja e Lavdishme e Jasharajve të Prekazit.


Këtë vend heroik shumë qytetarë shkojnë për ta vizituar, ndërsa shumë këngë janë realizuar për heroizmin e Jasharjave.

Po në këtë Epope bie në sy vogëlueshja Albiona Geci e cila i ka kushtuar një poezi gjyshit Osman Shaban Gecit, dajës dhe bashkëluftëtarit të Adem Jasharit.

“Zgjohu o gjysh” e nis poezinë Albiona, të cilën poezi mund ta dëgjoni në videon e mëposhtme:

VIDEO

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...