2.7 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

Von Cramon “godet” Vuçiqin: Si e kishte filluar dhe si po i shkon

Rekomandime

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka ngacmuar presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq pasi ky i fundit ka takuar sot një bashkëpunëtorë të ngushtë të liderit të Çeçenisë, Ramazan Kadyrov.

Von Cramon ka publikuar një foto të Vuçiqit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, dhe një tjetër me zyrtarin çeçen Turko Daudov duke u munduar të shpjegojë se sa larg ka shkuar Vuçiq në afërsinë e tij me rusët dhe çeçenët.

“Si kishte filluar, si po shkon”, ka shkruar Cramon

Më shumë artikuj

Të fundit