Etiketë: Ganimete Musliu

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Flet Ganimete Musliu: Si nisi dhe mbaroi përplasja verbale me Vjosa Osmanin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se mori fjlaën,...

Ganimete Musliu i quan “burra të zi”, Hotin, Haradinajn e Abrashin

Dje u përurua rruga e re Deçan-Plavë, ku në prerjen e shiritit morën pjesë kryeministri Avdullah Hoti, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ministri i...

Musliu: UÇK s’ka nevojë për lartësim nga askush, është aq lart sa nuk mund te mbërrijë egoja as arroganca e askujt!

Reagimet e shumta po vijnë nga deputetët e Kuvendit të Kosovë në lidhje me fjalimin e sotëm të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa...

Ganimete Musliu vlerëson se përshkrimi “pulë e keqe” për Vjosa Osmanin është thesar popullor

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu gjatë dje ka përdorur një shprehje popullore për ta përshkruar kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Musliu e ka përdorur një krahasim me...

Aksioni i Ganimete Musliut – e vendos simbolin e UÇK’së në ballë të Kuvendit

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka varur flamurin me stemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në murin e sallës ku mbahen seancat në Kuvend. Deputetja...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu