Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: TË NDRYSHME

Ka prekur zemrat e të gjithëve, njihuni me balerinën e vogël pa krahë

E lindur në një qytet të vogël të Brazilit, Vitoria Bueno arriti që të plotësojë ëndrrën e saj për t’u bërë balerinë. Por diçka e tillë nuk ishte edhe aq e thjeshtë, pasi ajo...

Si arriti LDK që të mbajë komunën e Podujevës për 20 vjet?

Që nga paslufta, LDK ka fituar të gjitha zgjedhjet në komunën e Podujevës. Kanë qeverisur me këtë komunë në të gjitha mandatet që nga paslufta. Që nga viti 2000 Podujeva ishte më shumë se...

Ketri i dehur bëhet hit në internet

Mathleen Morlok nga Minesota e SHB-së kishte dashur javën e kaluar ta pastrojë frigoriferin në shtëpinë e saj. Pos kësaj, donte t’i largonte edhe dardhat që tashmë ishin në proces fermentimi. Ketrat që e...

Ujku i futet kosovarit brenda në banjo, shikoni momenti kur nxirret jashtë

Hysnia, i njohur si “Mbreti Gjk” ka bërë një tjetër vepër të mirë. Ai njihet si njeriu që “flet” me kafshët e egra, ndërsa kësaj radhe ka ndihmuar në shpëtimin e një ujku, i...

Britaniku Sam pranon Islamin në Turqi

Sam Alexsander McIntosh (32) me origjinë britanike i cili jeton në rajonin Fethiye në Muğla të Turqisë ka pranuar fenë islame. McIntosh, i cili jeton prej rreth 15 vitesh në rajonin Fethiye, aplikoi në...

Operohet në zemër nëna e Ramush Haradinajt

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka lajmëruar përmes një postimi se nëna e tij, Rukë Haradinaj është operuar në zemër. Ajo ka bërë zgjerimin e arteries dhe e ka vendosur stendën. Ish-kryeministri ka lajmëruar...

Ikballe Huduti: Kurani në gjuhën shqipe është i përkthyer shumë keq

Ikballe Berisha Huduti për publikun në Kosovë njihet si mbështetëse e islamit shiit që kryesisht është i shtrirë në Iran e Irak. Në RTV Dukagjini ka prezantuar statistika për shpërndarjen e myslimanëve në Kosovë....

Ishte 13 vjeç kur humbi familjen dhe u mbijetoi 16 pIumbave, kush është Saranda Bogujevci?

Saranda Bogujevci, shpesh në organizime të ndryshme, ka shpalosur dhimbjen e saj pasi që një pjesë e familjes iu v.ra nga forcat serbe gjatë Iuftës së fundit në Kosovë. Saranda Bogujevci, iu mbijetoi 16...

Mesazhi i ushtarit të ri të UÇK: Pjesa më krenare e jetës time, janë ditët sa isha ushtar i UÇK-së

Shkruan: Tahir Tahiri, ish ushtar i UÇK-se në Brigaden 113 “Mujë Krasniqi” Pjesa më krenare e jetës time, janë ditët sa isha ushtar i UÇK-së, andaj ato janë edhe kapitulli më i ndritur i...

Pleqnari nga Peja: Vjehrrat fajtore që po ndahen çiftet

Pleqnari nga Peja, Haxhi Rrahman Lajqi ka qenë “msit” në rreth 120 martesa. Përveç kësaj ai ka bërë 93 divorce gjatë vitit të kaluar, ku sipas tij shkaktari kryesor i këtyre divorceve kanë qenë...