Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: OPINIONE

Palmer kërcënoi hapur të korruptuarit që shohin ëndrra me Beogradin dhe Moskën: Këto janë 4 prioritetet e SHBA në Shqipëri

Ai ishte i hapur kundër korrupsionit dhe manipulimit të zgjedhjeve. Ai dha gjithashtu të kuptuar që ekspertët amerikanë do të jenë këtu, në ndihmë të reformës antikorrupsion dhe kundër manipulimit të zgjedhjeve, madje edhe...

Beteja e Koshares më e madhja e Luftës së UÇK-së!

Shkruan: Bahri M.Gashi Përgatitjen e planit operativ për thyerjën – heqjën, zhbërjen e kufirit të Koshares, e ka karakterizuar ajo që quhet, mirëfillazi; planifikim, taktikë dhe strategji e fushëveprimit luftarak, që nga 98 ta...

Adelina Grainca hapi rrugën, Maxharraj thirrje të gjithë deputetëve të PDK-së të kalojnë në LVV

Deputetja e PDK-së, Adelina Grainca gjatë ditës së djeshme kaloi në Lëvizjen Vetëvendosje. U tha se pritet të kalojë edhe një deputete tjetër e PDK-së në LVV gjatë ditës së sotme. Por, kjo nuk...

O nuk bahet shteti me inate o djemtë e mi?

Ish-ministrja e Arsimit në Shqipëri Besa Shahini ka kritikuar deklaratën e u.d. të Presidentes Vjosa Osmani, ku gjatë një interviste për BBC tha se Kosova është vend i zhytur në kr.im dhe në korr.upsion....

A kanë vjedhë sot vota?

Pas skandaIit me keqpërdorimin e votave, ka reaguar edhe aktori shqiptar Çun Lajçi. Aktori pyetë se a kanë vjedhur sot vota, duke pyetur më tej edhe nëse po shesin nga sap o I blejnë....

Mësuesit e kosovarëve duhet me i shti në burg, jo me i uru

Nga Viktor Buzhala Mësuesit kosovarë janë më meritoret pse dy të tretat e kosovarëve janë analfabetë funksionalë. Jemi ndër të fundit në botë për nga niveli i arsiminit, ku fajtorët keyesorë prap janë mësuesit....

Për inat të armikut serb, me unitet politik për institucionet e reja të shtetit

Shkruan: Ragip Guraziu Sipas raportimeve, kryetari i PDK-së është zotuar se PDK do të jetë opozitë konstruktive e qeverisë, pasi është e nevojshme që sa më parë të konstituohet Kuvendi dhe të formohet Qeveria...

Latifi: Mes Veliut e Kurtit fitoi ky i fundit sepse ka imazhin e politikanit të pakorruptueshëm

E këtë imazh i Kurtit sipas tij do fuqizohet derisa nuk e konsumon një mandat në pushtet. Postimi i plotë: Gara në Llap nuk ishte midis Bulliqit dhe Rudarit. Ishte midis Kurtit dhe Veliut....

Çun Lajçi reagon pas fitores së VV-së, këto janë fjalët e tij drejtuar Veliut

Aktori shqiptar Çun Lajçi përmes një postimi në facebok ka reaguar në lidhje me fitoren e VV-së, përkatësisht Shpejtim Bulliqit në qytetin e Podujevës. Lajçi shprehët që i është gëzuar fitores së VV-së, në...

“Zjarri i djegies suaj politike i nderuar Isa Mustafa, filloi në Podujevë, do ta kaplojë Prishtinën e do mbarojë në gjithë Kosovën”

Shpejtim Bulliqi nga VV sonte u shpall fitues në Podujevë, qytet ky i cili ka qenë bastion i LDK-së për shumë kohë. Analisti politik Sulejman Mehazi, ka thënë se, e tëra kjo ishte për...