Tuesday, September 28th, 2021

Etiketë: Covid-19

Covid-19 bilanci ditor: 923 raste të reja, 14 persona humbin betejën

771 TË SHËRUAR DHE 923 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën...

Bilanci ditor me covid-19: 16 persona humbin betejën, 626 raste të reja, vijnë nga këto komuna

1.505 TESTIME, 673 TË SHËRUAR DHE 626 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.505 mostra të marra nga ShSKUK...

704 raste të reja me covid-19, vijnë nga këto komuna

1.651 TESTIME, 391 TË SHËRUAR DHE 704 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.651 mostra të marra nga ShSKUK...

Vaki kosovare: E infektuara me Covid tenton të kalojë kufirin për të shkuar në Shqipëri

Një e infektuar me Covid-19 duke mos respektuar masat ka dal nga izolimi dhe ka tentuar të kalojë kufirin Kosovë – Shqipëri. Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth...

Lajm i mirë, rekord i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit janë shëruar gjithsej 748 persona nga koronavirusi. Ky është numri më i lartë i të shëruarve brenda 24 orëve që nga fillimi i pandemisë në Kosovë. “Gjatë 24 orëve...

Studimi i ri tregon se kur shpërndahet koronavirusi më së shumti

Njerëzit më së shumti mund ta shpërndajnë koronavirusin në pesë ditët e para pasi të shfaqin simptomat, ka sugjeruar një studim i ri. Hulumtuesit thonë se pacientët kanë nivelin më të lartë të virusit...

Serbia në prag të kolapsit nga Covid19

Serbia po përballet shumë seriozisht me situatën pandemike. Rritja enorme e rasteve ka bërë që shteti fqinj të jetë në një situatë tejet shqetësuese. Epidemiologu dhe anëtar i Shtabit të Krizave Predrag Kon deklaroi...

Edhe Vjosa Osmani infektohet nga coronavirusi

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Osmani, përmes një postimi në Facebook, ku tregoi se pasi kishte pasur kontakt me disa të...

Situata me COVID-19 në Kosovë: Nga Infektiva paralajmërojnë skenarë të ashpër ditëve të ardhshme

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bashkë me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar sot Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, për të parë nga afër gjendjen nëpër spitale pas rritjes së...

Covid-19 shpërthen sërish në Prishtinë, qindra raste të reja për 24-orë

Prishtina vazhdon të qëndrojë në krye të listës sa i përket rasteve të reja të paraqitura me infeksionin Covid-19. Vetëm në 24 orët e fundit në kryeqytet janë konfirmuar edhe 328 raste. Kjo u...