Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: LAJME

Si u bë që bashkëpunëtori i Kurtit të bëhet fqinj i ish-pushtetarëve në lagjen “Marigona”

Duke u nisur nga jeta modeste që kryeministri Kurti bën, ai i ka dhënë të drejtë vetës që në akuzat ndaj ish-pushtetarëve ta përfshinte edhe “shtëpinë luksoze në Marigonë”. Albin Kurti, lider i majtë,...

Veç një kategori e caktuar e kosovarëve, dhe shtetasve tjerë mund të hyjnë në Mal të Zi

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite dhe se ata do të jenë në gjendje të hyjnë në vendin e Ballkanit...

U shpall person “non-grata” nga SHBA, lajmërohet Sali Berisha

Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit te SHBA per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time ne SHBA! Zoti Sekretar! Nga mediat u njoha me vendimin tuaj te shpallur ne...

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Hanife Osmani, anëtarja e kryesisë së PDK’së në Mitrovicë, ka bërë një reagim pas njoftimit nga ish-kandidati për deputet Hisen Berisha se presidenti kroat, Zoran Milanoviq, ka thënë se do ofrojë garancë për mbrojtjen...

Edi Ramës i lexohet statusi i Albin Kurtit, refuzon ta komentojë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka refuzuar ta komentojë urimin e fitores dhe mbajtjes së zgjedhjeve nacionale të Shqipërisë, nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Edi Rama është pyetur se çfarë komenti ka për...

Molliqaj: Kurti po qeverisë me shantazh ndaj opozitës, po synon kapjen e shtetit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, thotë se qeverisja e Kurtit karakterizohet me shantazh ndaj opozitës, me mungesë të shkathtësisë për ta luftuar pandeminë e COVID-19 e me ‘program’ që nuk i ngjan të...

Lajmëroni menjëherë policinë nëse i shihni këta persona

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, bazuar në ligjin për publikimin e fotografive me shënime të tjera të personave të kërkuar me urdhëresë të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, ka lëshuar një kërkesa për bashkëpunim...

Halil Matoshi “thumbon” Presidenten: Unë ia urova EdWin-it fitoren, Albini jam

Gazetari Halil Matoshi përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka thumbuar presidenten e vendit, Vjosa Osamnin. Matoshi i thotë Osmanit se ia uroi Edi Ramës fitoren në zgjedhjet që u mbajtën...

Vlora Çitaku: Mos folni me përbuzje për Shqipërinë

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Citaku, ka kërkuar nga qytetarë të Kosovës që të mos përbuzin shtetin e Shqipërisë. Në një status në Facebook ajo ka thënë se Shqipëria është garantues i sigurisë...

“Le de të folë”- Ermal Panduri “eskalon” ndaj Ilir Mirenës gjatë debatit me Agim Bahtirin

Një përplasje verbale ka ndodhur mbrëmjen e sotme në emisionin “Debat Plus” ndërmjet gazetarit Ilir Mirena dhe kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri, raporton Gazeta Blic. Mirena ka pyetur Bahtirin se çfarë është bërë me...