Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: LAJME

Kosova pjesë e njërit nga ushtrimet më të mëdha të NATO-s që udhëhiqet nga ushtria amerikane

Kosova do të jetë pjesë e 26 shteteve në njërin nga ushtrimet më të mëdha ushtarake të NATO-s në kontinentin evropian që do të udhëhiqet nga ushtria amerikane. Ushtrimi “DEFENDER-Europe” është ushtrim vjetor i...

Bajqinovci për protestën e PDK-së: Motoja e protestës “në mbrojtje të hajnisë”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka reaguar pas paralajmërimit të PDK-së se do të organizojë protesta kundër Qeverisë Kurti. Bajqinovci thotë se PDK-ja është duke kërkuar protestë kundër projektligjit për konfiskimin e pasurisë...

Jashari: Padia ndaj shtetit serb është më e pakta që duhet bërë sa më shpejtë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari përmes një postimi në Facebook ka thënë se sot, 22 vite pas, kujtojmë e nderojmë të rënët në masakrën e Çikatovës e Poklekut, të cilët u ekzekutuan nga kriminelët...

Bekim Haxhiu: Ndërhyrja e Qeverisë Kurti me polici në media është hapi i parë i diktaturës në Kosovë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka thënë se blerja e vaksinave dhe pajisjeve mjekësore nuk është sekret shtetëror por është obligim ligjor që procesi i blerjes të bëhet publik. Kështu është...

Ariana Musliu-Shoshi: Të hetohen zyrtarët e përfshirë dhe procesi, e jo gazetarët

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka reaguar lidhur me intervistimin e drejtorit të Gazetës Insajderi, Parim Olluri. Përmes një postimi në Facebook, Musliu-Shoshi tha se shtylla kurrizore e çdo demokracie është një media e...

Aksident i rëndë në Raçë të Gjakovës, vdesin tre persona

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në fshatin Raçë të Gjakovës. Në këtë aksident kanë vdekur tre persona. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisës së Kosovës për...

Ministri Vitia: Lajmi për vaksina i pavërtetë, ftoj prokurorinë të mbrojë interesin qytetar

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në konferencën e thirrur për media ka thënë se lajmi i publikuar nga Gazeta Insajderi është i pavërtetë i dëmshëm dhe dashakeq. Bëhet fjalë për një hulumtim të bërë...

LAJMI I FUNDIT: Policia arreston personin më të kërkuar në Kosovë, u kap afër një moteli

Njësia elite e Policisë së Kosovës, para disa minutash ka arritur që ta arrestojë B.H, i njohur si Ciprra. Aksioni ka ndodhur në njëri nga motelet në magjistralen Prishtinë-Podujevë, teksa dhjetëra policë kanë marrë...

Kryetari Jashari me ceremoni të veçantë nderon fituesen e rekordit Guiness, Arbnora Fejza Idrizi

Komuna e Skenderajt, sot ka organizuar ceremoni në nderim të rekorderësh Arbnora Fejza Idrizi, e cila me realizimin e mozaikut me të madh origami në botë, flamurin e Republikës së Kosovës, hyri në librin...

Gjykata Speciale i kthen pajisjet e konfiskuara në zyrat e OVL-UÇK

Sekretari i OVL-UÇK, Faton Klinaku ka njoftuar se Gjykata Speciale i ka rikthyer pajisjet e konfiskuara. Lajmin e bërë të ditur vetë Klinaku përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook. “Avokatët e...