Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: LAJME

Bekim Haxhiu thotë se Vitia ia shpërfilli ofertën për vaksina

Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka bërë verifikimin e kontakteve që ia përcolli deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu, si dhe nuk ka proceduar kërkesë zyrtare për këtë çështje. Dhjetë ditë më parë takoi ministrin...

Shkelzen Gashi: Rama dhe Vuçiq do ta fusin në sanduiç Kurtin për t’ia cenuar territorin Kosovës

Zgjedhja e Edi Ramës kryeministër i Shqipërisë për herë të tretë nënkupton rritje e presionit ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti për zgjidhjen e problemit me Serbinë duke cenuar integritetin territorial të Kosovës, sipas...

A e thumboi Hashim Thaçi, Albin Kurtin kur i tha Ramës të kujdeset për Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmë ka publikuar letrën që ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka shkruar atij nga qelia në Hagë. Letrat që janë shkëmbyer midis Ramës dhe Thaçit kanë nxitur reagime....

Kurti refuzon ta takojë Vuçiqin në Bruksel, PDK i çon “selam”: Kujdes me vendimet

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar sot nga Brukseli se nuk do të marrë pjesë në takimin 11 majit me Aleksandër Vuçiqin, në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, të paralajmëruar nga Përfaqësuesi i Lartë...

Haradinaj viziton shokun e luftës në spital, i ndan medalje

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot shokun e tij të luftës, Xhavit Ukaj, i cili është duke u trajtuar në SHSKUK pas një lëndimi. Në këtë vizitë, Haradinaj...

Vdes Deli Hyseni, dëshmitari kryesor i masakrës së Llashticës

Deli Hyseni njëri nga dëshmitarët kryesor të masakrës së Llashticës është ndarë nga jeta sot në mëngjes në Francë, ku edhe ka jetuar nga viti 2006. “Më kujtohet si sot, më kujtohet ajo ditë,...

Dardan Molliqaj: Kurti takimin me Vuçiq e shtyu për arsye populiste

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas lajmit se kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka refuzuar të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, më 11 maj në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Përmes...

Agim Veliu: Kurti nuk ka bërë asnjë punë, qeveria e tij ende pa program

Një dokument i publikuar nga mediet e Kosovës, i cili pretendohej të ishte përgatitur nga Gjermania e Franca si një “nismë e përbashkët” për rifillimin e fazës finale të dialogut Kosovë-Serbi, ka ngjallur reagime...

Albin Kurti refuzon ta takojë Vuçiqin me 11 maj në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë para mediave në Bruksel se nuk do të marrë pjesë në takimin 11 majit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, të paralajmëruar nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit...

Kush mund të jetë ‘gruaja e mençur’ që e përmendi Vuçiq?

Politikani serb, Vuk Jeremiq, ka folur rreth dy “non-paper”-ave të publikuara së fundi në të cilat flitet për rregullim kufijsh e ide të ndryshme se si do të dukej një marrëveshje në mes të...