Lajçak jep të rejat e fundit lidhur me negociatat për targa, nesër takimi i kryenegociatorëve

I Dërguari Special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se sot është mbajtur...

Zyrtarja që e takoi Ministri Murati dje në SHBA, është vajza e Albrightit

Ministri Hekuran Murati njoftoi dje se është takuar me Alice P. Albright, kryeshefe ekzekutive e Korporatës së Sfidave...

Skandaloze/ Tjetër huqje në Skenderaj; e shkruajne gabim emrin e Shaban Jasharit

Komuna e Skenderajt sot ka organziuar ceremoni për diten e themelimit të shkollës “Shaban Jashari” e ku është përkujtuar edhe heroi ynë kombëtar Shaban Jashari, datë kjo që përkon...

Bërnabiç i reagon Hill-it: “Serbia ka marrë pozicion të qartë rreth luftës në Ukrainë, me sanksione ndaj Rusisë nuk pajtohemi”

Serbia ka përcaktuar qartësisht pozicionin e saj politik rreth luftës në Ukrainë, ka thënë kryeministrja serbe Ana Bërnabiç. Reagimi i Bërnabiç vjen pas deklararimit të ambasadorit amerikan në Beograd, Christopher...

Putin paralajmëron: Kush krahason Bashkimin Sovjetik me nazistët do të gjobitet

Kushdo që do të krahasojë ish Bashkimin Sovjetik me...

Këshilltari i Zelenskyt i nervozuar me BE-në: Nuk na dërguan armatimet që i kemi kërkuar

Këshilltari i presidentit Zelensky, Mykhailo Podolyak, është shprehur i...

Kosovë

Shqipëri

Më të lexuarat

Skandaloze/ Tjetër huqje në Skenderaj; e shkruajne gabim emrin e Shaban Jasharit

Komuna e Skenderajt sot ka organziuar ceremoni për diten...

Familja rome e gjeti te koshat dhe e rriti, boksieri Keta bën me shtëpi

Historia e tij është e denjë për filma. Idsaleo...

Tentuan ta vrasin 21-vjeçarin në Drenas/ Motivi i sulmit loja mes ‘Drenicës’ e ‘Feronikelit’

Mbrëmë dhe sot u raportua për një vrasje në...

Befasohet serbi pasi i shpërtheu goma në Tetovë: Më dolën në ndihmë 9 shqiptarë

Një shtetas serb në rrjetet sociale ka ndarë përvojën...

Bregdeti i Shëngjinit i “zverdhur”, shqetësohen turistët, të dhënat e para të ekspertëve mbi fenomenin

Bregdeti i Shëngjinit është mbuluar nga një pluhur i...

VIDEO/ Kjo është deklarata e Kurtit për Vuçiqin që nxiti reagim në Kosovë

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte...

Lajme të Përgjithshme

Become a member

Each template in our ever growing studio library can be added and moved around within any page effortlessly with one click. Combine them, rearrange them and customize them further as much as you desire.

ATUO&TECH

Deputetja e Vetëvendosjes në aksion

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Mehmeti Selimi, ka publikuar...

Negociatat për paqen, Ukraina ia rikujton “vijat e kuqe” Rusisë

Ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka thënë...

Imzot Dodë Gjergji u uron agjërim të lehtë atyre që u konvertuan në myslimanë

Disa qindra besimtarë katolikë, të shtunën mbrëma, festuan Pashkët...

SHOWBIZ

Unikkatili: Është koha që Gegnishtja të kthehet si gjuhë standarde në veri të trojeve shqiptare

Reperi shqiptar, Viktor Paloka i njohur me nofkën Unikkatil,...

Bukuroshja që ‘mund të bëhet’ presidente e Shqipërisë

Pritet nga momenti në moment që të nis procesi...

A ia dha Policia e Kosovës veturën për videoklip Gjikos, i akuzuar për dhunim?

Reperi Asdren Gjikolli, i njohur si Gjiko, së fundmi...

Klodiana Lala qëllon mbi foton e vjehrrës në poligon qitje

Profesori i KriminoIogjisë, Ervin Karamuço ka zbuluar një ndodhi...

Arta Elezaj provokon me imazhe në bikini, Arta Nitaj e komenton: Durimi shpërblehet

rta Elezaj dhe Arta Nitaj janë dy nga personazhet...

Ekonomi

Bankat eskalojnë me ‘fajde’ të larta, kërkohet ndërhyrja e BQK-së

Deputetja Jeta Statovci në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi...

A i marrin 100 euro studentët që nuk diplomojnë 10 vjet?

Studentët të cilët janë edhe të punësuar nuk mund...

Qeveria merr vendim: Ndalohet eksporti i miellit, drithërave, vajit, sheqerit dhe kripës

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot propozim-vendimin për ndalimin...

A do t’i përfitojnë ministrat nga 100 euro, tregon kryeministri Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar sot se asnjë anëtar...

Qeveria voton që paga minimale të bëhet 250 euro

Në mbledhjen e Qeverisë së mërkurës, kabineti ministror ka...

Finance

Marketing

Politics

Travel

Lifestyle

Emocione të mëdha e lot gëzimi, gruaja kosovare e kupton se ka mbetur shtatzënë pas 7 vitesh martesë

Një grua ka shpërthyer në lot gëzimi në ambientet e Klinikës Amerikane pasi morri vesh se kishte mbetur shtatzënë pas disa vitesh martesë. Në videon e publikuar nga vetë faqja...

Emocione të mëdha e lot gëzimi, gruaja kosovare e kupton se ka mbetur shtatzënë pas 7 vitesh martesë

Një grua ka shpërthyer në lot gëzimi në ambientet e Klinikës Amerikane pasi morri vesh se kishte mbetur...

Transgjinorja: Vetëm organi na ndryshon nga një femër, e mbaj mbiemrin për respekt të familjes

Luana është një vajzë transgjinore e cila ka rrëfyer për emisionin “Zonë e Lirë” se ka vendosur që...

Ushqimet që nuk rekomandohen për iftar

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni...

Syfyri i parë i këtij Ramazani, kjo është koha e saktë kur duhet të lini ushqimin

Sipas kalendarit mysliman, muaji i Ramazanit fillon më 2 prill. Pra sonte është nata e parë kur do të...

Artikujt e fundit

Skandaloze/ Tjetër huqje në Skenderaj; e shkruajne gabim emrin e Shaban Jasharit

Komuna e Skenderajt sot ka organziuar ceremoni për diten e themelimit të shkollës “Shaban Jashari” e ku është përkujtuar edhe heroi ynë kombëtar Shaban...

Familja rome e gjeti te koshat dhe e rriti, boksieri Keta bën me shtëpi

Historia e tij është e denjë për filma. Idsaleo u gjet 14 vite më parë nga një familje rome në koshin e mbeturinave në...

Bërnabiç i reagon Hill-it: “Serbia ka marrë pozicion të qartë rreth luftës në Ukrainë, me sanksione ndaj Rusisë nuk pajtohemi”

Serbia ka përcaktuar qartësisht pozicionin e saj politik rreth luftës në Ukrainë, ka thënë kryeministrja serbe Ana Bërnabiç. Reagimi i Bërnabiç vjen pas deklararimit të...

Lajmërohet djali që dyshohej se shtyu nënën në vetëvrasje: Ka qenë aktrim dhe montim i nënës

Më 18 maj të këtij viti në media u raportua për një ngjarje mjaft të rëndë ku dyshohej se 24-vjeçari, Edon Shabi kishte shtyer...

Tentuan ta vrasin 21-vjeçarin në Drenas/ Motivi i sulmit loja mes ‘Drenicës’ e ‘Feronikelit’

Mbrëmë dhe sot u raportua për një vrasje në tentative që ndodhi në restorantin “Bulevard” në Drenas, ku pas një përleshje mes të rinjve...

Befasohet serbi pasi i shpërtheu goma në Tetovë: Më dolën në ndihmë 9 shqiptarë

Një shtetas serb në rrjetet sociale ka ndarë përvojën e tij të mirë që i ka ndodhur në një rrugë afër qytetit të Tetovës. Nikolla...

Subscribe