Tuesday, September 28th, 2021

Si u bë që bashkëpunëtori i Kurtit të bëhet fqinj i ish-pushtetarëve në lagjen “Marigona”

Duke u nisur nga jeta modeste që kryeministri Kurti bën, ai i ka dhënë të drejtë vetës që në akuzat ndaj ish-pushtetarëve ta përfshinte edhe “shtëpinë luksoze në Marigonë”. Albin Kurti, lider i majtë,...

Veç një kategori e caktuar e kosovarëve, dhe shtetasve tjerë mund të hyjnë në Mal të Zi

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite dhe se ata do të jenë në gjendje të hyjnë në vendin e Ballkanit...

U shpall person “non-grata” nga SHBA, lajmërohet Sali Berisha

Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit te SHBA per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time ne SHBA! Zoti Sekretar! Nga mediat u njoha me vendimin tuaj te shpallur ne...

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga ndikimi i Beogradit

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga 22 vota të mandatuara në Kuvend, gjë që përkthehen në 11 mijë vota nga...

Abelard Tahiri nuk di ta shkruajë saktë as vendlindjen e vet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë gabime elementare drejtshkrimore në Formularin për Broshurën Parlamentare, ku kërkohet plotësimi i disa të dhënave personale për t’u regjistruar si deputet në Kuvendin e Kosovës. Ish-ministri i...

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin Ish i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka shpërndarë një fotografi nga zyra e tij,...

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful picture. The main thing that you have to remember on this journey is just be...

Offset Shares a Video of airplane landing in a beautiful beach

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful picture. The main thing that you have to remember on this journey is just be...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful picture. The main thing that you have to remember on this journey is just be...