Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: LAJME

Hoxhaj: Adelina Grainca të na kthejë mandatin, Kurti s’pati kontakte me të por me familjen e saj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se deputetja Adelina Grainca duhet ta kthejë mandatin e saj te ky subjekt politik. “Koalicioni jonë me LDK-në ka qenë parimor. Nuk ka pasur...

Pacolli e pranon: Po kam votuar pro Vjosa Osmanit

Kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Behgjet Pacolli, dhjetë ditë pas zgjedhjes së Vjosa Osmanit Presidente e Republikës së Kosovës se ka votuar...

Kusari-Lila: Qeveria Kurti po punon maksimalisht që t’i vaksionojë gjysmën qytetarëve deri në fund të vitit

Shefja në detyrë e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë që ndër qëllimet kryesore të Qeverisë Kurti është vaksinimi masiv i popullatës. “Askush nuk është rehat deri në vaksinimin më masiv të...

Ish-kryeministri blen veturë të re, nga Opeli kalon në BMW

Sa ishte kryeministër i Kosovës, Avdullah Hoti, voziste një makinë jo shumë të shtrenjtë. Në media ka qarkulluar lajmi se Hoti vozitë një veturë të markës, OPEL VECTRA. Por si duket ish-kryeministri “ka kursyer...

Kryetari i Shoqatës së Naftëtareve: Pritet të ketë rritje të çmimit të derivateve

Kryetari i Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, thotë se qytetarët e Kosovës aktualisht po shërbehen me çmimet më të lira në rajon, përjashtim Maqedonisë së Veriut. Sipas tij, çmimet e derivateve brenda pak ditësh...

Dilema e hoxhës: Pse është haram një gotë verë nëse s’të deh?

Hoxha Drilon Gashi ka bërë një shkrim në profilin e tij në Facebook në lidhje me çështjen e dehjes dhe bixhozit. Ai ka pretenduar se feja islame lejon edhe alkoolin por edhe bixhozin, por...

Shoferi fut në hapësirën e gjelbër kamionetën, shtyhet edhe nga dy të tjerë nga prapa

Në rrugën B në Prishtinë është parë një veprim i pazakontë i një shoferi të kamionetes, teksa i njëjti është ndihmuar edhe nga dy persona tjerë. Teksa automjetet prisnin në kolonë, një kamionetë ka...

Fatmir Limaj për Albin Kurtin: Ai po kthehet në personin më përçarës mes shqiptarëve

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka hedhur kritika në drejtim të kryeministrit, Albin Kurti. “Nga një njeri që ka qenë gjoja zëdhënës i bashkimit po kthehet në një person përçarës. Kryeministri i vendit...

Atifete Jahjaga publikon dy fotografi: Në krye të odës dhe në krye të shtetit

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ka reaguar pas deklaratave të hoxhë Shefqet Krasniqit i cili tha se gratë e kanë vendin në kuzhinë. Jahjaga ka publikuar dy fotografi në llogarinë e saj në facebook, njërën në...

Zemaj kritikon Qeverinë për menaxhimin e pandemisë: Po e shqyejnë gurmazin në fushata zgjedhore jashtë shtetit

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Zemaj përmes një postimi në Facebook ka akuzuar Qeverinë se ky menaxhim i pandemisë do të mund ta rikthej...