Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: LAJME

Blerta Deliu i përgjigjet Shefqet Krasniqit: Dola në konferencë, e bëra darkën, erdha në emision

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, i është kundërpërgjigjur hoxhës Shefqet Krasniqi, i cili të martën në një emision televiziv tha se gratë e kanë vendin në kuzhinë. Deliu-Kodra ishte e ftuar...

Hotelierët kërkojnë që dasmat të mbahen me 250 persona

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës (OHT), do të bëjë kërkesë që me 10 qershor të hapen sallat e dasmave në Kosovë, si ato me ambient të hapur por edhe ato me ambient...

Axha i Glauk Konjufcës ka rast në polici, shkaktoi dëm rreth 15 mijë euro

Rabit Konjufca, këshilltar i ministrit të Mbrojtjes dhe axha i kryeparlamentarit, Glauk Konjufca, ka dosje në polici për shkak të djegies së nje depoje me teknikë të bardhë në fshatin Llugaxhi të Lipjanit. Sipas...

SHBA-të i çojnë mesazh Kurtit e Vuçiqit për dialogun: Ka shumë pak kohë për të humbur

Shtetet e Bashkuara të Amerikës në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit kanë shprehur përkrahjen e tyre për shtetin e Kosovës. Përfaqësuesi amerikan aty tha se zgjedhjet në Kosovë reflektojnë vullnetin e popullit...

“Konfiskimi i pasurisë së pajustifikueshme”, Ministrja Haxhiu paralajmëron adresime tjera

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës u miratua koncept dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme i cili i hap rrugën hartimit të projektligjit për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Lidhur...

Gërvalla në OKB: Serbia të përballet me krimet e veta në Kosovë, pastaj mund të flasim për dialog

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka folur në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Ajo fillimisht ka folur rreth Qeverisë Kurti 2 dhe gjithashtu është shprehur se Kosovën po...

Imer Mushkolaj kritikon Qeverinë: E ndreqët Kosovën, tash edhe Shqipëria iu ka mbetë keq

Analisti Imer Mushkolaj ka kritikuar Qeverinë në krye me Albin Kurtin, duke thënë se pavarësisht situatës me pandeminë, po merren me zgjedhjet në Shqipëri. Mushkolaj në Facebook ka thënë se pavarësisht situatës me pandeminë...

Osmani pas kritikave se nuk e përmendi UÇK-në: Përtej propagandës së orkestruar, dëshmitë flasin ndryshe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video mbi dy minutëshe në Facebook me anë të të cilës thotë se kundërshton atë që ajo e quan ‘luftë speciale e ndërtuar mbi të pa...

Xhafer Gashi s’mund t’i mbajë lotët kur flet për rënien e Agim Ramadanit

Xhafer Gashi, kryetar i Obiliqit dhe bashkëluftëtar i Agim Ramadanit, është përlotur në emision derisa ka folur për rënien heroike të komandantit të Brigadës 138 në Koshare. “Ka qenë, të them të drejtën, mos...

Policia dënon imamin e xhamisë në Kamenicë, kishte më shumë se 10 persona në faljen e xhumasë

Besir Kryeziu, Imami i fshatit Roganë në Kamenicë ka bërë të ditur se është dënuar nga Policia për shkak se në xhami, në faljen e xhumasë kishte të pranishëm më shumë se 10 besimtarë....