Featured

Rritje alarmante e rasteve të reja, MSH publikon raportin

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 264 raste të reja me COVID-19. Krahasuar me dje, janë konfirmuar...

“Lista e zezë” e Amerikës, paralajmërohet edhe përfshirja e politikanëve kosovarë

Ish-ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Avni Spahiu, ka paralajmëruar se në “Listën e zezë” të Amerikës do të përfshihen edhe...

Nuk e ndal dorën Blinkeni, sanksione të vizave ndaj 8 zyrtarëve

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në tëitter, ka njoftuar për sanksione të vizave ndaj tetë zyrtarëve...

Ndryshon ora policore, këto janë masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi

Dje është mbajtur mbledhja e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë në vend, ku është diskutuar për mundësinë e shtrëngimit të...

Vazhdon rritja e numrit të infektuarve me covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes nga COVID-19, raporton Kosova ime. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe...

I kërkuar