Etiketë: Hashim Thaçi

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Historia e fotografisë së Hashim Thaçit, në vjeshtën e vitit 1997 në Francë

Ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur të hënën në seancën e parë gjyqësore në kuadër të Dhomave të Specializuara të Hagës Thaçi u deklarua...

Molliqaj: E dhimbshme, Serbia po gëzohet njësoj si Albin Kurti

Kreu i PSD-së Dardan Molliqaj ka reaguar pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja, raporton Gazeta Express. Molliqaj në Facebook ka shkruar se Gjykata Speciale është...

Hashim Thaç arrin në EULEX

aktakuza, presidenti Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje. E pas këtij veprimi, Thaçi ka arritur në bazën e EULEX-it e cila ndodhet në dalje të Prishtinës.

Zhvillime dramatike: Specialja ndërmerr këtë veprim të papritur për Thaçin

Gjykata e Hagës kthen dosjen ndaj Hashim Thaçit, kërkon prova shtesë Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka kthyer për plotësimin e dosjes dhe...

Deputeti i LDK – së: Për disa në LDK, Thaçi është bërë burrë i mirë

Deputeti Haxhi Avdyli, i cili është rreshtuar krah Vjosa Osmanit, ka vazhduar kritikat për ish-partinë e tij, Lidhjen Demokratike të Kosovës. Avdyli ka thënë se...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu