Etiketë: VV

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Vetëvendosje: Rrëzimi i qeverisë Hoti është çështje ditësh

Ka një muaj që kur u iniciua mocioni për rrëzimin e qeverisë Hoti nga Lëvizja Vetëvendosje, por ende nuk ka marrë përkrahjen e partive...

PDK-ja ia kthen VV-së letrën për mocionin, pyesin a i kanë hequr vijat e kuqe ndaj tyre

Partia Demokratike e Kosovës, iniciativës së Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, i është përgjigjur me disa pyetje në formë sqarimi, për të...

​Vdes një aktivist i Vetëvendosjes

Ka vdekur një aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri. Bëhet fjalë për Halil Mehmetin i njohur si “Daja Lil”. Këtë lajm e ka bërë të...

Aktivisti i VV-së e godet Skënder Hysenin për telefonatën me Grenellin

Aktivisti dhe anëtari i kryesisë së VV-së, Arbër Zaimi, ka thumbuar koordinatorin shtetëror për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, për vizitën në ShBA dhe...

Reagon edhe nënkryetarja e VV-së, ka një pyetje për Hotin

Nënkryetarja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka reaguar në lidhje me testin e kryer nga kryeministri i vendit. Kollçaku shprehët e revoltuar duke thënë që kryeministri...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu