29-vjeçari nga Istogu e rreh në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

0
122

Policia e Rajonit të Pejës ka njoftuar se ka arrestuar sot një person, pasi që i njëjti kishte goditur në mënyrë brutale një fëmijë të komunitetit ashkali, raporton Gazeta Express.

Policia përmes komunikatës ka bërë të ditur se është njoftuar për këtë rast sot në mëngjes, nga një qytetar që e kishte xhiruar rastin.

Policia e Kosovës pas shikimit të video-incizimit, ka ndërmarrë masa të menjëhershme për arrestimin e të dyshuarit. Rasti ka ndodhur me datën 14.08.2019 në ora 14:00, në Gurrakoc-Istog. Pas një pune intensive operativo-hetimore, sot me datën 19.08.2019 rreth orës 09:23 Policia e Kosovës – Stacioni Policor Istog, ka arrestuar të dyshuarin: L.D., lindur me 1990 m/k/sh”, thuhet në njoftim të policisë.

Pas intervistimit nga ana e hetuesve policorë, është informuar prokurori i shtetit dhe me urdhër të tij, i dyshuari ndalohet për 48 orë.

Viktima femër e mitur ishte dërguar për trajtim mjekësor, me ç’rast gjendja e saj sipas mjekut pas trajtimit, ishte stabile”, shkruhet në njoftim.