Saturday, July 20, 2024

Aeroplani rrëzohet në det, piloti dhe pasagjerja filmojnë momentin e shpëtimit nga deti

- Advertisement -
- Advertisement -

Aeroplani me të cilin po udhëtonin piloti Owen Leipelt dhe pasagjerja e tij u përplas në ujë dhe ata arritën të filmonin me një celular kundra ujit.

Motorët e aeroplanit ndalën së funksionuari dhe Owen e pasagjerja përfunduan në det duke pritur që të vinte dikush t’i shpëtonte.

- Advertisement -

Ndërkohë, ata po filmonin ndërsa pluskonin në ujë dhe digjeshin nga kandilët e detit.

Edhe pse sapo ishin rrëzuar nga qielli ata të dukeshin gjakftohtë ndërsa shihnin nga qielli duke pritur për ndihmë.

Leipelt paralajmëroi kontrollin e trafikut ajror për incidentin, ndërsa ai vazhdonte të qarkullonte mbi vendin e përplasjes të martën.

- Advertisement -

Duke folur për ‘uljen’ piloti shpjegon:

I erdhëm ujit rrotull duke ulur lartësinë derisa prekëm ujin dhe impakti ishte minimal, nuk ishte fare e vështirë dhe menjëherë hapëm derën dhe dolëm nga aeroplani.”

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura